OKOLICZNE ATRAKCJE

 

GRZYBNE LASY

Nazwa „PRZYLESIE” mówi sama za siebie… Wokół lasy, głównie sosnowe, które są wspaniałą gratką dla grzybiarzy. Cisza  i gwarantowany „święty spokój”, zapewnią Państwu wypoczynek od miejskiego zgiełku i codziennych obowiązków.

JEZIORNE KĄPIELISKA

W promieniu kilkunastu kilometrów mnóstwo polodowcowych jezior, sprawi radość zarówno wędkarzom, jak i rodzinom z dziećmi, szukającym spokojnych miejsc do kąpieli. Polecamy jeziora: Karwowo, Głębokie, Klępnica, Dobrzyca, Woświn, Przytoń. W odległych o 25 km Ińsku lub Godowie plaże strzeżone i kąpieliska dla dzieci.

WĘDKOWANIE

W jeziorach oraz przepływającej przez okolicę Redze można spotkać wiele wspaniałych i atrakcyjnych dla wędkarzy gatunków ryb. Do nich z pewnością należą takie drapieżniki jak: szczupak, okoń, sandacz, węgorz, pstrąg, a także dziś niestety zanikające sum jeziorowy i miętus.

SPŁYWY KAJAKOWE

Rega to także ciekawa trasa wodna dla kajakarzy – miejscami podobna rwącej górskiej rzece, miejscami rozlewająca się leniwie, zwalniając bieg. Brzegi rzeki porośnięte drzewami sprawiają wrażenie, jakby cały szlak wił się wśród lasów. Istnieje możliwość wynajęcia kajaków lub nawet organizacji spływu kajakowego pod okiem instruktora w zaprzyjaźnionej firmie „KAJNET”

JAZDA KONNA

W pobliskim Boninie, Wysiedlu i Świętoborcu od lat działają ośrodki hippiczne oferujące jazdę konną amatorom tego sportu.

noclegi, przyjęcia, imprezy